„Google“ misija – sisteminti pasaulio informaciją ir padaryti ją pasiekiamą bei naudingą visiems.

Mūsų įmonė per gana trumpą egzistavimo laikotarpį sukaupė nemažai patirties. Nuo „Google“ įkūrimo 1998 m. plėtėmės ir dabar teikiame paslaugas milijonams žmonių visame pasaulyje.

Laris ir Sergėjus susipažįsta

Steigėjai Laris Peidžas (Larry Page) ir Sergėjus Brinas (Sergey Brin) susipažino Stanfordo universitete 1995 m. Iki 1996 m. jie kūrė paieškos variklį (iš pradžių vadintą „BackRub“), kuriame pagal nuorodas buvo nustatoma atskirų tinklalapių svarba.

Google Inc.

Laris ir Sergėjus sukurtą paieškos variklį pavadino „Google“, pritaikydami žodžių žaismą žodžiui „googol“ – matematikos terminui, reiškiančiam skaičių (vienetą su 100 nulių). „Google Inc.“ įkurta 1998 m., kai Endis Bechtolšeimas (Andy Bechtolsheim) dar neegzistuojančiam subjektui išrašė 100 000 dol. vertės čekį.

Laisvalaikis

Pirmasis „Google“ papuoštas logotipas 1998 m. buvo skirtas pranešti pagrindinio puslapio lankytojams, kad „Google“ prižiūrėtojai nedirba ir yra „Burning Man“ festivalyje Nevadoje. Dabar yra logotipų puošybos komanda ir mes esame paskelbę daugiau nei 2 000 skirtingų papuoštų logotipų pagrindiniuose puslapiuose visame pasaulyje.

Skelbimai „pasidaryk pats“

2000 m. pristatėme „AdWords“, savitarnos programą, skirtą kurti internetines skelbimų kampanijas. Šiais laikais reklamavimo sprendimus, įskaitant vaizdo ir vaizdo įrašų skelbimus, skelbimus mobiliesiems bei paprastus teksto skelbimus, kuriuos pristatėme daugiau nei prieš dešimtmetį, naudojančios įmonės plečiasi ir sėkmingai vykdo veiklą.

„Gmail“: nejuokaujame

2004 m. balandžio 1 d. paleidome „Gmail“. Įsivaizdavome, kad el. pašte turi būti tokios funkcijos kaip sparti paieška, didelė atmintinės talpa ir grupuoti pranešimai.

Akcijų emisija

2004 m. rugpjūčio 18 d. Volstrite pateikiamas pirmasis viešas pasiūlymas dėl A klasės paprastųjų akcijų grupės 19 605 052 akcijų.

Vieta, vieta, vieta

2004 m. įsigijome skaitmeninio žemėlapių vaizdavimo įmonę „Keyhole“, o 2005 m. paleidome „Google“ žemėlapius ir „Google“ žemę. Šiandien Žemėlapiuose yra tokios funkcijos, kaip tiesioginė eismo informacija, visuomeninio transporto maršrutų nuorodos ir gatvių vaizdai, o naudodami Žemę galite tyrinėti vandenyną ir mėnulį.

„Broadcast Yourself“

2006 m. įsigijome internetinę vaizdo įrašų bendrinimo svetainę „YouTube“. Dabar kiekvieną minutę į svetainę įkeliama 500 val. vaizdo įrašų. Vaizdo įrašai apie kates, pilietinė žurnalistika, politinė agitacija ir populiarūs vaizdo įrašai dar niekad nebuvo tokie patys.

Atvyksta mažas žalias robotas

2007 m., sklandant gandams apie „Gphone“, pristatėme „Android“, atvirąją platformą mobiliesiems įrenginiams, ir „Open Handset Alliance“.

Komiksas, sulaukęs atgarsio visame pasaulyje

Informacija apie „Google Chrome“ pasklido diena anksčiau nei turėjo, kai komiksų knyga, pristatanti naująją atvirojo šaltinio naršyklę, buvo pristatyta anksčiau nei planuota. Oficialiai paleidome 2008 m. rugsėjo 2 d.

Generalinis direktorius ir pirmininkas

Laris Peidžas, pirmasis „Google“ generalinis direktorius iki 2001 m., vėl pradėjo juo dirbti 2011 m. balandį. Erikas Šmidtas, dabar vykdomasis pirmininkas, ėjo tas pareigas 10 metų.

Google+

2011 m. birželį pristatėme projektą „Google+“, skirtą atnešti tikro gyvenimo bendrinimo niuansų ir gyvumo į žiniatinklį ir patobulinti visą „Google“, įtraukiant žmones, jų santykius ir pomėgius.

„Google“ istorija išsamiai

Faktai apie „Google“

 • Įkurta
  1998 m.
 • Įkūrėjai
  Laris Peidžas (Larry Page) ir Sergėjus Brinas (Sergey Brin)
 • Bendrovės įsteigimas
  1998 m. rugsėjo 4 d.
 • Pirmasis viešas pasiūlymas (NASDAQ)
  2004 m. rugpjūčio 19 d.
 • Pagrindinė būstinė
  1600 Amphitheatre Parkway
  Mountain View
  CA 94043