Kaip „Google“ naudoja šablono atpažinimą

Kaip „Google“ naudoja šablono atpažinimą vaizdams įprasminti

Kompiuteriai nemato nuotraukų ir vaizdo įrašų taip kaip žmonės. Pažvelgę į nuotrauką galite pamatyti savo geriausią draugą, stovintį priešais namą. Iš kompiuterio perspektyvos tas pats vaizdas yra tiesiog grupė duomenų, kuriuos jis gali interpretuoti kaip formas ir informaciją apie spalvines vertes. Nors kompiuteris nereaguos taip kaip jūs, pamatę tą nuotrauką, kompiuterį galima išmokyti atpažinti tam tikrus spalvų ir formų šablonus. Pvz., kompiuterį galima išmokyti atpažinti dažnai pasitaikančius formų ir spalvų šablonus, sudarančius skaitmeninį veido vaizdą. Šis procesas vadinamas veido aptikimu ir tai technologija, kurią naudodama „Google“ gali išsaugoti jūsų privatumą paslaugose, pvz., „Street View“ paslaugoje, kur naudojant kompiuterius bandoma aptikti ir užtemdyti veidus žmonių, kurie galbūt stovėjo gatvėje pro šalį važiuojant „Street View“ automobiliui. Be to, tai naudinga ir naudojant tokias paslaugas kaip „Google+“ nuotraukų pasiūlymas, kur nuotraukai ar vaizdo įrašui priskiriama žyma, nes ten gali būti veidas. Naudojant veido aptikimą nenurodoma, kieno tai veidas, bet galima lengviau surasti veidus nuotraukose.

Jei esate šiek tiek labiau patyrę, tą pačią šablonų atpažinimo technologiją, pagal kurią sukurtas veidų aptikimas, galite naudoti, kad kompiuteris nustatytų aptikto veido bruožus. Pvz., gali būti tam tikrų šablonų, nurodančių, kad veidas su barzda ar akiniais arba yra panašių požymių. Tokio tipo informaciją galima naudoti taikant tokias funkcijas kaip raudonų akių efekto mažinimas arba norint viską palengvinti uždedant ūsus ar akinius tinkamoje veido vietoje, kai dalyvaujate „Hangout“.

Be veidų aptikimo technologijos, „Google“ taip pat naudoja veidų atpažinimą tam tikrose funkcijose. Naudojant veido atpažinimo funkciją (kaip galima spręsti iš pavadinimo) galima kompiuteriu palyginti pažįstamus veidus su nauju veidu ir nustatyti, ar yra galima atitiktis ar panašumas. Pvz., naudojant veido atpažinimo funkciją funkcijos „Rask mano veidą“ naudotojams gali būti pateikta pasiūlymų, kam jie galbūt norėtų priskirti žymą nuotraukoje arba vaizdo įraše, kurį įkėlė ir norėtų bendrinti. Daugiau apie funkciją „Rask mano veidą“ skaitykite „Google+“ pagalbos centre.

Kaip veikia paieška balsu

Naudojant paiešką balsu įrenginiu galima pateikti užklausą balsu „Google“ paieškos kliento programoje, užuot įvedus tą užklausą. Pasakytiems žodžiams transkribuoti į rašytinį tekstą naudojamas šablonų atpažinimas. Kai pateikiama kiekviena užklausa balsu, naudojant paiešką balsu, saugome kalbą, šalį, išsireiškimą ir sistemos spėjimą, kas buvo pasakyta. Saugomuose garso įrašo duomenyse nenurodomas „Google“ paskyros ID, nebent pasirinkote kitus nustatymus. Nesiunčiame jokių išsireiškimų „Google“, nebent nurodėte, kad norite naudoti paieškos balsu funkciją (pvz., paspaudę mikrofono piktogramą greitos paieškos juostoje arba virtualiojoje klaviatūroje arba pasakę „Google“, kai greitos paieškos juostoje nurodoma, kad pasiekiama paieškos balsu funkcija). Kad atpažintume, ką pasakėte, siunčiame išsireiškimus į „Google“ serverius. Saugome išsireiškimus, kad patobulintume paslaugas, įskaitant sistemos mokymą geriau atpažinti tinkamą paieškos užklausą.